1399/11/01 بازدید مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی  از نیروگاه زرند
بازدید مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از نیروگاه زرند
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت:‌ واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند به ظرفیت 324 مگاوات برای پیک مصرف برق تابستان سال آینده وارد مدار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی:

واحدهای گازی نیروگاه جدید زرند پیک سال آینده وارد مدار خواهند شد/ ظرفیت تولید برق استان کرمان افزایش خواهد یافت

 مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت:‌ واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند به ظرفیت 324 مگاوات برای پیک مصرف برق تابستان سال آینده وارد مدار خواهند شد.

​​محسن طرزطلب در جریان بازدید از مراحل ساخت نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند استان کرمان، گفت: در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق کشور، این نیروگاه با برخورداری از دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت 484 مگاوات در حال ساخت است که عملیات اجرایی احداث این نیروگاه از اوایل سال گذشته آغاز شده و روند اجرای آن با اتکا به متخصصان بومی و تجهیزات ساخت داخل در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت دو واحد گازی 162 مگاواتی نیروگاه از مرز 60 درصد گذشته است، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته واحد نخست گازی نیروگاه خردادماه و واحد دوم آن نیز تیرماه سال آینده وارد مدار خواهند شد تا نقش موثری در تامین برق پایدار پیک تابستان 1400 داشته باشند.

طرزطلب با اشاره به اینکه با تکمیل واحد گازی نیروگاه 324 مگاوات به ظرفیت تولید برق استان کرمان افزوده می‌شود، گفت: افزایش ظرفیت تولید برق منطقه، تامین بخشی از تقاضا و کمک به افزایش پایداری شبکه سراسری برق کشور، پاسخ به نیاز روز افزون رشد مصرف برق منطقه، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقا دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی از جمله اهداف اجرای این پروژه است.

ایرج امیری مدیرعامل نیروگاه زرند نیز با بیان اینکه واحد بخار نیروگاه فوق در فازهای بعدی وارد مدار خواهد شد افزود: این اقدام افزایش 160 مگاواتی را بدنبال خواهد داشت که ظرفیت بهره برداری شرکت مدیریت تولید برق زرند را از 60 مگاوات (نیروگاه قدیم) به 544 مگاوات خواهد رساند.

در ادامه این دیدار، با حضور در گلزار شهدای کرمان و حضور بر مزار شهید گرانقدر و والامقام سردار سر افراز حاج قاسم سلیمانی یاد و خاطره این شهید عزیز را گرامی داشتند

گفتنی است، نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند در کلیومتر 20 شهر زرند در مجاورت روستای علی‌آباد استان کرمان در زمینی به مساحت 52 هکتار در حال احداث است.​

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 251
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal