1398/04/04 نیروگاه زرند واحد برتر قابل تقدیر در زمینه سازگاری با کم آبی
نیروگاه زرند واحد برتر قابل تقدیر در زمینه سازگاری با کم آبی
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق زرند- نشست و نمایشگاه تخصصی سازگاری با کم آبی با حضور شرکتهای فعال در این زمینه از سوم تیرماه به مدت سه روز در محل وزارت نیرو آغاز به کار کرد.
در اولین روز نشست تخصصی سازگاری با کم آبی با موضوع نشست تخصصی صنعت ، معدن ، صنایع معدنی و انرژی که با حضور حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی برگزار گردید، نمایندگان  واحد‌های صنعتی به ارائه گزارش فعالیتهای خود پرداختند.
محمدرضا ترکزاده مدیر امور شیمی نیروگاه زرند به عنوان نماینده شرکت مدیریت تولید برق زرند به ارائه راهکارهای مقابله با بحران کم آبی در نیروگاه زرند و بهینه سازی و کاهش مصرف آب در راستای حفظ محیط زیست و چگونگی کارکرد تصفیه خانه فاضلاب این نیروگاه پرداخت .
در پایان این مراسم از واحد‌های صنعتی برتر در زمینه سازگاری با کم آبی تقدیر شد و نیروگاه زرند عنوان " واحد برتر قابل تقدیر در زمینه سازگاری با کم آبی" را کسب کرد.
در متن  این تقدیرنامه که توسط حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و با امضای آقای تقی زاده خامسی، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به این شرکت اهدا گردید، آمده است :
((توسعه و پویایی کشور و بالندگی نسل های آتی ، مرهون مسئولیت پذیری نسل حاضر در بهره گیری بهینه از سرمایه ها و منابع خدادادی این سرزمین است .
نظر به اینکه اقدامات آن شرکت در زمینه مدیریت مصرف آب ، ارائه شده در اولین نمایشگاه و نشست تخصصی سازگاری با کم آبی (5-3 تیر ماه 1398)، بر اساس ارزیابی کمیته تخصصی انرژی این رویداد شایسته کسب عنوان " واحد برتر قابل تقدیر در زمینه سازگاری با کم آبی" شناخته گردیده است .
بدینوسیله از اهتمام آن مجموعه قدردانی نموده و توفیق روزافزون تان را در دستیابی به اهداف سازگاری با کم آبی و توسعه پایدار خواستارم .))
شایان ذکر است که نیروگاه زرند در زمینه مقابله با مشکل کم آبی اقدامات موثری از جمله کاهش مصرف 180 متر مکعب آب مقطر در روز که معادل کاهش برداشت270 متر مکعب از سفره های آب زیر زمینی با جایگزینی سیستم اواپراتور با سیستم تصفیه خانه Ro،  افزایش سیکل تغلیظ آب خنک کن با استفاده از تزریق مواد شیمیایی مناسب و کاهش 50 درصدی پساب برج خنک کن، بازیافت آب بلودان بویلرها ( کاهش حدود 15 درصدی مصرف آب خام )، راه اندازی و بهره برداری سیستم تصفیه خانه فاضلاب نیروگاه به روش راکتور بی هوازی و استفاده از لجن فعال را داشته است که از دستاوردهای مهم طرح تصفیه خانه فاضلاب می توان به کاهش برداشت از منابع آبی ( صرفه جویی در مصرف آب  به میزان .../140 متر مکعب در سال) ، کاهش آلودگی آبهای زیر زمینی، کاهش خوردگی و رسوب گذاری ( باتوجه با املاح کم)، کاهش پیامدهای زیست محیطی ناشی از آلودگی آب و خاک در اثر رها شدن فاضلاب اشاره کرد.
تعداد بازدید: 162
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal