پیام مدیر عامل
  بسم الله الرحمن الرحیم

والله نور السماوات و الارض

با حمد و سپاس و ستایش به محضر پروردگار جهانیان و با سلام و درود به همه انبیاء، اولیاء، صلحا و خاتم انبیاء حضرت محمد مصطفی ( صلی الله علیه و آله ) و خاندان پاک و مطهر آن حضرت و با سلام خدمت بازدیدکنندگان سایت اینترنتی نیروگاه زرند و آرزوی توفیق سلامتی و موفقیت برای همه شما بزرگواران.
در ذیل مختصری از تاریخچه و فعالیتهای نیروگاه را محضرتان بازگو می نمایم.
 
- برق به عنوان صنعت زیر بنائی در فرآیند توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور و ایجاد زیر ساخت های لازم نقش ارزنده و اساسی داشته و بسترهای مورد نیاز برای پویایی و رشد در کشور را فراهم می کند .

  - تاریخچه پر فراز و نشیب صنعت برق ایران نمایانگر بیش از یک قرن تلاش دست اندرکاران در جهت توسعه کمی و کیفی این صنعت می باشد و اکنون با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر نیروهای متخصص و توانمند داخلی افتخار دارد با تحت پوشش قرار دادن 100% جمعیت شهری و بیش از 99% جمعیت روستایی گسترده ترین خدمت را به مردم شریف ایران ارائه دهد و در صدد گشودن دریچه های نو و بالندگی افزون تری قرار گیرد.

- در بخش تولید صنعت برق ، نیروگاه زرند قدیمی ترین و اولین نیروگاه بخار در منطقه جنوب شرق کشور می باشد که برای استفاده از سوخت ذغالسنگ معادن منطقه در سال 1347 مورد مطالعه و پی ریزی و در سال 1352به بهره برداری رسیده است .

  - این نیروگاه از بدو راه اندازی با سوخت نفت کوره ( مازوت ) کار می کند و هیچگاه از ذغالسنگ بعنوان سوخت اصلی استفاده نکرده است ، فقط برای مدت کوتاهی بصورت آزمایشی سیستم ذغالسنگ سوز آن توسط نیروهای متخصص داخلی راه اندازی و مورد بهره برداری مقطعی قرار گرفت .

- گر چه این نیروگاه جزء قدیمی ترین نیروگاه های کشور می باشد ولی شرایط بهره برداری و تولید آن به مراتب بهتر از شرایط سال های اولیه آن می باشد و که این جز با همت و تلاش کارکنان مومن ، متعهد و متخصص آن میسر نمی شود .

- صرفنظر از تأسیسات و تجهیزات نیروگاه، منابع و نیروهای انسانی نیروگاه از بزرگترین سرمایه آن می باشد که تعداد زیادی از انسان های تلاشگر ، زحمت کش ، متخصص ، متعهد و با تجربه فنی و اداری و مدیریتی در آن مشغول به خدمت می باشند .

- سایت اینترنتی امکانی است که به ما این فرصت را می دهد که توانمندیهای نیروهای متخصص و سایر شرایط حاکم بر نیروگاه را به اطلاع کسانی که به صورت فعال و مثبت و سالم در فضای مجازی فعالیت می کنند برسانیم .

در پایان ضمن تقدیر از صبر و حوصله بزرگواران تقاضا دارم با توجه به قصورات احتمالی، جهت رفع و هرچه بهتر شدن آن ، کم و کاستی ها را به اطلاع همکاران و اینجانب برسانید ، باشد که با رفع آن ها سایتی در خور توجه بینندگان محترم ارائه گردد .

                       ملتمس دعای خیر شما عزیزان
                                سام ایزدی 
                                مدیر عامل

 

 

تاریخ به روز رسانی: 1396/11/11
تعداد بازدید: 1300
Powered by DorsaPortal