کمينه
Newsletters
  تنظيمات پايه

در اين قسمت شما مي توانيد تنظيمات پايه اي خود را انجام دهيد.
  آدرس

فیلتر بر اساس گروه:  

 نقش انتخاب شده
Administrators
DlAll
DLasnad
DLasnadMO
Registered Users
Subscribers


 

 


  پيغام

شما مي توانيد از ويرايشگر زير جهت نوشتن پيامتان استفاده كنيد.


  تنظيمات پيشرفته

 فرستادن پست الكترونيكي  پیش نمایش ایمیل

جمعه 24 آذر 1396  | English
کمينه
خبرنامه

برای عضویت در خبر نامه

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

 

کمينه
اخبار
تاریخ: 1396/07/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 101 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
عملکرد شش ماهه نظام پیشنهادات نیروگاه زرند

عملکرد شش ماهه نظام پیشنهادات نیروگاه زرند

در نظام مشارکت همه برای فکر کردن و یافتن اسرافها، تبذیرها، ضایعات، عیبها، نقص های داخل سازمان شرکت می کنند و در رفع آن تلاش می کنند. مدیری ، که در برنامه ریزی خود به گردآوری پیشنهادهای کارکنان بپردازد ، به آنان شخصیت دهد و برای اندیشه هایشان ارزش قائل شود، پس از مدتی در می یابد که علاقه کارکنان به سازمان بیشتر می شود و کار به جایی می رسد که آنان سازمان را از آن خودشان می انگارند و برای ساختن آن به مشارکت فعال دست می یابند وهر چه برنامه ریزی های سازمان با نیازها و خواسته های فطری کارکنان هماهنگی بیشتری داشته باشد، انگیزه حرکت بیشتری ایجاد می نماید
در همین راستا و باتوجه به این امر، درشش ماهه نخست سال جاری تعداد 35 پیشنهاد از سوی همکاران به کمیته عالی نظام پیشنهادات ارسال گردید که پس از طرح در جلسه عالی به کمیته های تخصصی جهت بررسی و اجرا فرستاده شد. .
مهندس ایزدی مدیرعامل و رئیس کمیته عالی نظام پیشنهادات نیروگاه ، ضمن قدردانی از همکارانی که با همیاری و همفکری خود در جهت توسعه شرکت و بهبود فرایندها تلاش می نمایند ، افزود: استقرار و توسعه محیط خلاق در تمامی سطوح سازمان ، بهبود کار سازمان، افزایش بهره وری و کیفیت، کاهش هزینه ها و ضایعات، تقویت و بهبود ارتباط میان کارکنان و سازمان و ایجاد حس اعتماد متقابل، استفاده از راهکارهای حل مسئله با کمترین هزینه در راستای اقتصاد مقاومتی ، اشاعه فرهنگ مشارکتی و همکاری دسته جمعی در حل مشکلات و بهبود روابط کاری و رفتار سازمانی و... از اهداف نظام پیشنهادات است که نیروگاه زرند طی سالهای مدید با تاکید بر این اصول توانسته با ایجاد فضای مناسب برای مشارکت کلیه کارکنان در جهت تحقق اهداف سازمانی گام بردارد.

کد: 352
گروه: داخلی
نویسنده خبر: اعظم نصرت ابادي
 
تصاویر مرتبط
  • عملکرد شش ماهه نظام پیشنهادات نیروگاه زرند

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.