يکشنبه 30 مهر 1396  | English
کمينه
اخبار
تاریخ: 1396/07/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 36 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
عملکرد شش ماهه نظام پیشنهادات نیروگاه زرند

عملکرد شش ماهه نظام پیشنهادات نیروگاه زرند

در نظام مشارکت همه برای فکر کردن و یافتن اسرافها، تبذیرها، ضایعات، عیبها، نقص های داخل سازمان شرکت می کنند و در رفع آن تلاش می کنند. مدیری ، که در برنامه ریزی خود به گردآوری پیشنهادهای کارکنان بپردازد ، به آنان شخصیت دهد و برای اندیشه هایشان ارزش قائل شود، پس از مدتی در می یابد که علاقه کارکنان به سازمان بیشتر می شود و کار به جایی می رسد که آنان سازمان را از آن خودشان می انگارند و برای ساختن آن به مشارکت فعال دست می یابند وهر چه برنامه ریزی های سازمان با نیازها و خواسته های فطری کارکنان هماهنگی بیشتری داشته باشد، انگیزه حرکت بیشتری ایجاد می نماید
در همین راستا و باتوجه به این امر، درشش ماهه نخست سال جاری تعداد 35 پیشنهاد از سوی همکاران به کمیته عالی نظام پیشنهادات ارسال گردید که پس از طرح در جلسه عالی به کمیته های تخصصی جهت بررسی و اجرا فرستاده شد. .
مهندس ایزدی مدیرعامل و رئیس کمیته عالی نظام پیشنهادات نیروگاه ، ضمن قدردانی از همکارانی که با همیاری و همفکری خود در جهت توسعه شرکت و بهبود فرایندها تلاش می نمایند ، افزود: استقرار و توسعه محیط خلاق در تمامی سطوح سازمان ، بهبود کار سازمان، افزایش بهره وری و کیفیت، کاهش هزینه ها و ضایعات، تقویت و بهبود ارتباط میان کارکنان و سازمان و ایجاد حس اعتماد متقابل، استفاده از راهکارهای حل مسئله با کمترین هزینه در راستای اقتصاد مقاومتی ، اشاعه فرهنگ مشارکتی و همکاری دسته جمعی در حل مشکلات و بهبود روابط کاری و رفتار سازمانی و... از اهداف نظام پیشنهادات است که نیروگاه زرند طی سالهای مدید با تاکید بر این اصول توانسته با ایجاد فضای مناسب برای مشارکت کلیه کارکنان در جهت تحقق اهداف سازمانی گام بردارد.

کد: 352
گروه: داخلی
نویسنده خبر: اعظم نصرت ابادي
 
تصاویر مرتبط
  • عملکرد شش ماهه نظام پیشنهادات نیروگاه زرند

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.